Burcu Biricik

Burcu Biricik, 4 Mayıs 1988 tarihinde Antalya şehrinde doğmuş bir aktristtir ve boyu 170 cm’dir.

Burcu Biricik Hakkında Bilgiler

Burcu Biricik Boyu Kaç cm?

170 cm boyundadır.

Burcu Biricik Yaşı Kaç?

36 yaşındadır.

Burcu Biricik Nereli?

Antalya – Elmalı doğumludur.

Burcu Biricik Eşi Kim?

Emre Yetkin (e. 2016)

Burcu Biricik Hangi Burç?

Boğa

Burcu Biricik Kaç Kilo?

51.kg

Burcu Biricik Kimdir?

Burcu Biricik Yetkin Türk oyuncudur. 4 Mayıs 1989 tarihinde Antalya’da doğdu. 2006 yılında Antalya’da düzenlenen Miss Mediterranean güzellik yarışmasında Akdeniz Kraliçesi seçildi.Lise yıllarında katıldığı tiyatro festivalinde ödül aldıktan sonra profesyonel anlamda oyuncu olmaya karar veren Biricik, Ege Üniversitesi Arkeoloji Bölümünde lisans eğitimini tamamlarken, aynı zamanda da Bornova Belediyesi Şehir Tiyatrosu’nda oyunculuk eğitimi aldı.

Biricik, oyunculuk kariyerine Bornova Belediyesi Şehir Tiyatrosu’nda stajyer kadroda yer alarak başladı.Burada İkinin Biri, Yaşlı Hanımın Ziyareti, Gözlerimi Kaparım, Vazifemi Yaparım ve Yedi Kocalı Hürmüz gibi çeşitli oyunlarda rol aldı. 2007 yılında Show TV’de yayımlanan Maçolar dizisindeki yan rolüyle televizyonda ilk kez yer aldı. Daha sonra Toprağın Günlüğü adlı kısa filmi çeken Biricik, Kanal D’de 2011 yılında yayımlanan Artiz Mektebi adlı oyunculuk yarışmasına katıldı ve burada birinciliği Alican Aytekin ile paylaştı.

Daha sonra 2011’de Muhteşem Yüzyıl ve 2012’de Ustura Kemal dizilerinde küçük roller aldı. Yine 2012’de Show TV’de yayımanan Düşman Kardeşler dizisindeki Derya adlı Trakyalı bir kızı canlandırdı. Oyuncu, 2013’de TRT 1’de yayımlanan Beni Böyle Sev dizisinde Seda karakterini canlandırmış ve aynı zamanda çeşitli reklam filmlerinde oynamıştır. Biricik 2014 yılının Kasım ayında Kanal D’de yayımlanmaya başlayan ve 2015 yılında sona eren Şeref Meselesi dizisinde Kübra karakterini canlandırdı. 2016-2017 yılları arasında Kanal D’de yayımlanan Hayat Şarkısı dizisinde Hülya Cevher karakterini canlandırdı.

2016 yılında Emre Yetkin’le evlendi. 2019 yılında yayımlanan Çiçero isimli sinema filminde Erdal Beşikçioğlu ile başrolü paylaştı. Aynı yıl Star TV’de yayımlanan Kuzgun dizisinde başrol olarak yer aldı. 2020 yılında Kırmızı Oda dizisinde Boncuk karakteriyle konuk oyuncu olarak yer aldı. 2021’de ise Netflix’te yayımlanan Fatma dizisinde yer aldı. Günümüzde ise, Kanal D’de yayımlanan Camdaki Kız dizisinde Nalan İpekoğlu karakterini canlandırmaktadır.

Bilgi Değer
Adı Soyadı Burcu Biricik
Doğum Tarihi 4 Mayıs 1988
Doğum Yeri Antalya
Boyu 170 cm
Yaşı 36 yaşındadır
Nereli Antalya – Elmalı
Eşi Emre Yetkin (e. 2016)
Burcu Boğa
Kilo 51 kg

Cemre Solmaz Boyu Kaç?

Yorum yapın