Ebru Şahin

Ebru Şahin, 18 Mayıs 1994 tarihinde İstanbul şehrinde doğmuş bir aktristtir ve boyu 170 cm’dir.

Ebru Şahin Hakkında Bilgiler

Ebru Şahin Boyu Kaç cm?

170 cm boyundadır.

Ebru Şahin Yaşı Kaç?

30 yaşındadır.

Ebru Şahin Nereli?

İstanbul doğumludur.

Ebru Şahin Eşi Kim?

Cedi Osman

Ebru Şahin Kaç Kilo?

54 kg

Ebru Şahin Hangi Burç?

Boğa

Ebru Şahin Mesleği

Oyuncu

Ebru Şahin Kimdir?

Ebru Şahin, 18 Mayıs 1994 tarihinde İstanbul’da doğan bir Türk aktristir ve boyu 170 cm’dir. İstanbul Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi’nden mezun olduktan sonra oyunculuk eğitimi alan Şahin, Türk televizyon ve sinema dünyasında önemli bir yere sahiptir.

30 yaşındaki Ebru Şahin, Türk televizyon dizilerindeki başarılı performanslarıyla tanınmaktadır. 2016 yılında “Kan Parası” filmindeki rolüyle başlayan kariyerinde, daha sonra “İstanbullu Gelin” ve “Yasak Elma” gibi popüler dizilerde yer almıştır.

Ancak Şahin’in asıl çıkışı, 2019 yılında başlayan ve büyük bir izleyici kitlesine sahip olan “Hercai” dizisinde canlandırdığı Reyyan karakteriyle olmuştur. Bu rolüyle 2020 yılında düzenlenen 46. Altın Kelebek Ödül Töreni’nde En İyi Kadın Oyuncu ve Yıldızı Parlayanlar ödüllerini kazanmıştır.

Ebru Şahin, sinema dünyasında da adını duyurmuş ve “Şuursuz Aşk” filmi başta olmak üzere birçok projede yer almıştır. Ayrıca 2021-2022 yılları arasında atv’de yayımlanan “Destan” adlı dizide Akkız karakterine hayat vermiştir.

Şahin’in şu anda Star TV’de yayımlanan “Yüz Yıllık Mucize” adlı dizide Harika karakterini canlandırdığı bilinmektedir. Ayrıca, 1 Temmuz 2022 tarihinde basketbolcu Cedi Osman ile Makedonya’da evlenmiştir.

Ebru Şahin, sadece oyunculuk kariyeriyle değil, aynı zamanda güzellik, zarafet ve yetenekleriyle de Türk sinemasında önemli bir figür olarak kabul edilmektedir. Gelecek projeleri ve başarılarıyla da Türk televizyon ve sinema dünyasında adından sıkça söz ettirmeye devam edeceği beklenmektedir.

Bilgi Değer
İsim Ebru Şahin
Doğum Tarihi 18 Mayıs 1994
Doğum Yeri İstanbul
Boy 170 cm
Yaş 30
Eşi Cedi Osman
Kilo 54 kg
Burç Boğa
Meslek Oyuncu

Yorum yapın