Ezgi Mola

Ezgi Mola, 29 Mart 1983 tarihinde İstanbul şehrinde doğmuş bir aktristtir ve boyu 161 cm’dir.

Ezgi Mola Hakkında Bilgiler

Ezgi Mola Boyu Kaç cm?

161 cm boyundadır.

Ezgi Mola Yaşı Kaç?

41 yaşındadır.

Ezgi Mola Nereli?

İstanbul doğumludur.

Ezgi Mola Kaç Kilo?

54 kg

Ezgi Mola Hangi Burç?

Koç

Ezgi Mola Eşi Kim?

Mustafa Aksakallı

Ezgi Mola Mesleği

Oyuncu – Tiyatrocu

Ezgi Mola Kimdir?

Ünlü Türk oyuncu Ezgi Mola, Türkiye’nin en sevilen isimlerinden biri olarak bilinir. 29 Mart 1983 tarihinde İstanbul’da doğan Mola, aslen Malatyalıdır ve eğitim hayatına İstanbul’un önemli okullarından birinde başlamıştır. İlkokul eğitimini Hasan Ali Yücel İlkokulu ve Turhan-Mediha Tansel İlkokulu’nda tamamlayan Mola, ardından ortaokul eğitimine Kadir Rezan Has Ortaokulu’nda devam etmiş ve liseyi Halit Armay Lisesi’nde bitirmiştir.

Oyunculuk tutkusu, genç yaşlardan itibaren Mola’yı sanat dünyasına çekmiş ve henüz lise çağında iken Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde oyunculuk kurslarına katılmıştır. Bu merkezde dört yıl boyunca eğitim alan ve başarılı bir şekilde tamamlayan Mola, mezuniyetinde bölüm birincisi olmuştur.

Ezgi Mola, profesyonel kariyerine adım attıktan sonra hızla başarı basamaklarını tırmanmıştır. 41 yaşında olan ve 161 cm boyunda olan Mola, oyunculuk kariyerinde önemli projelere imza atmış ve sektördeki saygın yerini sağlamlaştırmıştır. Ünlü oyuncu, Koç burcudur ve 54 kg ağırlığındadır.

Özel hayatında da mutluluğu yakalayan Ezgi Mola, 8 Mayıs 2023 tarihinde Mustafa Aksakallı ile dünyaevine girmiş ve bu evlilikten Can adında bir oğulları olmuştur. Ezgi Mola’nın başarı dolu kariyeri ve mutlu özel hayatı, onu Türkiye’nin en sevilen oyuncularından biri yapmaktadır.

Bilgi Değer
İsim Ezgi Mola
Doğum Tarihi 29 Mart 1983
Doğum Yeri İstanbul
Boy 161 cm
Yaş 41
Nereli İstanbul
Kilo 54 kg
Burç Koç
Eşi Mustafa Aksakallı
Meslek Oyuncu – Tiyatrocu

Yorum yapın