Hande Fırat

Hande Fırat, 10 Eylül 1974 tarihinde Ankara şehrinde doğmuş bir sunucudur ve boyu 174 cm’dir.

Hande Fırat Hakkında Bilgiler

Hande Fırat Boyu Kaç cm?

174 cm boyundadır.

Hande Fırat Yaşı Kaç?

50 yaşındadır.

Hande Fırat Nereli?

doğumludur.

Hande Fırat Kaç Kilo?

65 kg

Hande Fırat Hangi Burç?

Başak

Hande Fırat Eşi Kim?

Murat Özvardar (e. 2017)

Hande Fırat Mesleği

Gazeteci – Haber spikeri – Moderatör – Muhabir – Sunucu

Hande Fırat Kimdir?

Hande Fırat, Türk muhabir ve sunucu. Hande Fırat, 10 Eylül 1974 tarihinde Ankara’da doğdu.Ortaöğrenimini Ankara Tevfik Fikret Lisesi’nde, yükseköğrenimini ise Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi’nin radyo, televizyon ve sinema bölümünde tamamladı. Fırat, televizyonculuk hayatına lisans eğitimi devam ederken başladığı staj ile adım attı. Kanal D, NTV ve BRT’de çalıştı. Kasım 1999’da CNN Türk’te başbakanlık muhabiri olarak çalışmaya başladı.

2011’de CNN Türk’ün, 2014’te de Kanal D’nin Ankara temsilcisi oldu. 15 Temmuz Darbe Girişimi sırasında CNN Türk canlı yayınında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile FaceTime aracılığıyla görüştükten sonra Türkiye’nin en meşhur haber sunucularından biri hâline geldi.Erdoğan’ın halkı sokağa çıkmaya çağırmasıyla darbenin gidişatını değiştiren bu yayın, Fırat’ın başarısı olarak görüldü.Aynı yıl düzenlenen Altın Kelebek Ödülleri’nde yılın medya olayı dalında ödüle layık görüldü.

Hande Fırat, darbe gecesi Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüştüğü iPhone marka telefonunu, Boğaziçi Köprüsü’nün Anadolu girişine yakın bir konumda açılan Hafıza 15 Temmuz Müzesi’ne bağışladı. Fırat’ın telefonunun yanına da Erdoğan’ın telefonu konuldu.

Bilgi Değer
Adı Hande Fırat
Doğum Tarihi 10 Eylül 1974
Boy 174 cm
Yaş 50
Doğum Yeri Ankara
Kilo 65 kg
Burç Başak
Eşi Murat Özvardar (e. 2017)

Yorum yapın