Hazar Ergüçlü

Hazar Ergüçlü, 1 Ocak 1992 tarihinde Kıbrıs’ta doğmuş bir aktristtir ve boyu 1.69 cm’dir.

Hazar Ergüçlü Hakkında Bilgiler

Hazar Ergüçlü Boyu Kaç cm?

1.69 cm boyundadır.

Hazar Ergüçlü Yaşı Kaç?

32 yaşındadır.

Hazar Ergüçlü Nereli?

Kıbrıs doğumludur.

Hazar Ergüçlü Hangi Burç?

Oğlak

Hazar Ergüçlü Kaç Kilo?

59kg.

Hazar Ergüçlü Sevgilisi Kim?

Kutay Soyocak

Hazar Ergüçlü Mesleği

Oyuncu

Hazar Ergüçlü Kimdir?

Hazar Ergüçlü (d. 1 Ocak 1992, KKTC), Kıbrıs Türkü oyuncudur. Lefkoşa Türk Belediyesi’nde gençlere yönelik tiyatro çalışmaları yapan Hazar Ergüçlü, Derviş Zaim’in yönettiği Gölgeler ve Suretler adlı sinema filmiyle profesyonel oyunculuğa adım attı. 7 Eylül 2011 tarihinde Kanal D’de yayımlanmaya başlayan Kuzey Güney adlı dizide canlandırdığı Simay Canay karakteri ile televizyonda görünmeye başladı. Dizinin kadrosunda Kıvanç Tatlıtuğ, Buğra Gülsoy, Öykü Karayel yer almaktadır. Dizi, Haziran 2013’te final yaptı. 2013 yılında Star TV’de yayınlanmaya başlayan Medcezir dizisinde başrollerden biri olarak Eylül Buluter karakterini canlandırdı. Dizinin diğer başrolleri ise Çağatay Ulusoy, Serenay Sarıkaya, Taner Ölmez ve Barış Falay’dır. Dizi, 2015 yılında final yaptı.

Daha sonra Analar ve Anneler dizisinde Kader adlı karakteri canlandırmıştır. Dizinin kadrosunda Sinem Kobal, Okan Yalabık, Metin Akdülger, Binnur Kaya ve Ulaş Tuna Astepe gibi isimler yer almaktadır. Haziran 2016’da Star TV’de başlayan Yüksek Sosyete dizisinde başrol olarak Cansu Koran karakterini canlandırdı. Dizinin diğer başrolleri ise Engin Öztürk, Meriç Aral, Ozan Dolunay ve Zuhal Olcay’dır. Kasım 2017’de başlayan Hayat Sırları adlı dizide başrol olarak Seher Kuzgun karakterini canlandırdı. Dizinin diğer başrolleri ise Ekin Koç, Ahmet Mümtaz Taylan, Devrim Yakut ve Olgun Toker’dir 2017 yılında Kar filminde Müzeyyen karakterini canlandırarak büyük beğeni toplayan oyuncu 2018 yılında Nuri Bilge Ceylan’ın yönettiği Ahlat Ağacı filminde ise Hatice karakterine hayat verdi.

2018 yılında dijital içerik platformu olan BluTV’de yayınlanan Dudullu Postası adlı dizide Melis karakterini canlandırdı. Dizinin kadrosunda Taner Ölmez, Güven Kıraç, Bülent Şakrak, Ahmet Rıfat Şungar ve Aslı Bekiroğlu gibi isimler yer almaktadır. İlk sezonu Aralık 2018’de yayınlanan Netflix yapımı ilk Türk dizisi olan Hakan: Muhafız’da dört sezon boyunca başrollerden biri olarak Zeynep Erman karakterini canlandırdı. Dizinin kadrosunda ise Çağatay Ulusoy, Okan Yalabık, Burçin Terzioğlu, Ayça Ayşin Turan, Taner Ölmez, Engin Öztürk, Funda Eryiğit, Boran Kuzum, Ayşe Melike Çerçi, Miray Daner, Saygın Soysal gibi isimler yer almaktadır.

2019 yılında BBC dizisi olan The Mallorca Files adlı dizide Azra Bolat karakteriyle konuk oyuncu olarak yer aldı. 2020 yılında Reebok markasının reklam yüzü olmuştur. Kasım 2020’de Show TV’de yayımlanmaya başlayan ve 1 sezon süren Alev Alev dizisinde başrollerden biri olarak bir yangın ile hem fiziksel görünümü hem de hayata bakışı değişen Çiçek Görgülü karakterine hayat verdi. Dizinin kadrosunda Demet Evgar, Dilan Çiçek Deniz, Cihangir Ceyhan, Berkay Ateş ve Zuhal Olcay gibi isimler yer aldı.

Dizi, Mayıs 2021’de sona erdi. Kasım 2021’de Blu TV’de yayınlanan ‘The Affair’ uyarlaması ‘Saklı’ dizisinde Aslı karakteriyle başrol oynadı. Dizide başrolde Hazar Ergüçlü’ye Ahmet Rıfat Şungar, Defne Kayalar ve Fırat Çelik eşlik ediyor. Funda Eryiğit ve Kubilay Tunçer ile birlikte Timsah Ateşi isimli tiyatro oyununda ‘Fianna’ karakteriyle yer almaktadır.

2022 yılında We Are The Walkers markasının yüzü olarak ‘Yürüyoruz Dimi’ sloganıyla reklam filminde yer aldı. Hazar Ergüçlü’nün ‘Sümbül’ rolüyle başrolünde yer aldığı Gönül filmi 10 Ağustos 2022’de Netflix platformunda yayınlandı ve film, yayına girdiği tarihten bu yana ilk haftada 2,5 milyon saat izlenerek Netflix’in dünyada en çok izlenen 10 yapımı arasında yerini aldı. Hazar Ergüçlü’nün ‘Ece’ karakterine hayat verdiği ve Kubilay Aka ile başrolleri paylaştığı Love Snack uyarlaması ‘Sadece Arkadaşız’ dizisi,

Eylül 2022’den itibaren Exxen’de 15 dakikalık bölümler halinde yayımlanmaya devam etmektedir. Hazar Ergüçlü; şimdilerde Ulaş Tuna Astepe, Tansel Öngel ve Hande Doğandemir gibi isimleri buluşturan ve Çiğdem Bozali’nin yönetmen koltuğunda oturduğu “New Amsterdam” uyarlaması olan Hayat Bugün dizisinde Onkoloji Uzmanı Doçent Doktor Suzan Mayer karakterine hayat vermektedir.

Hazar Ergüçlü, oyunculuk kariyerinin yanı sıra sinemaya destek veren isimler arasında da yer alıyor. Hazar Ergüçlü’nün yapımcısı olduğu ilk film ‘Beni Sevenler Listesi’ 40. İstanbul Film Festivali’nden Altın Lale En İyi Film Ödülü ile ayrıldı. Hazar Ergüçlü aynı zamanda yapımcısı olduğu ‘Bomboş’ filminde ‘Nazlı’ karakteriyle konuk oyuncu olarak da yer aldı.

Hazar Ergüçlü – Bilgi Değer
Adı Soyadı Hazar Ergüçlü
Doğum Tarihi 1 Ocak 1992
Boyu 169 cm
Yaşı 32
Nereli Kıbrıs
Burcu Oğlak
Kilo 59 kg
Sevgilisi Kutay Soyocak
Mesleği Oyuncu
hazar erguclu
hazar erguclu

Dilek İmamoğlu Boyu Kaç?

Yorum yapın